b1.jpg

Ponad 20 tysięcy monet (dokładnie 20 442 monety) o łącznej kwocie 541 zł 18 gr zebrali uczniowie, rodzice i nauczyciele w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie podczas tegorocznej akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” na terenie całej Polski.

Szczytny cel przyświecał wspólnej inicjatywie Samorządów Uczniowskich ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wychowawczyń z przedszkola. Monety zostały dokładnie posegregowane i przeliczone. Rekord szkoły pobili Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej, którzy zebrali 210 monet na jednego ucznia, łącznie było to 3368 monet.

Pomaganie przynosi wiele satysfakcji i bardzo cieszy fakt, że również placówka z Jaroszowa mogła włączyć się w zebranie funduszy na cele statutowe Towarzystwa.