W środę - 14 grudnia 2016 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się II Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych z udziałem najmłodszych uczniów z klas I – III SP.

Pięć  klas zebrało się w sali, by rywalizować w wyścigach rzędów – klasa IIA z IIB, klasa IIIA z IIIB oraz klasa I - o Puchar i tytuł najlepszej klasy w II Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw. Dzieci biorące udział w Turnieju mogły poprzez konkurencje poznać bliżej prace Św. Mikołaja oraz drogę dostarczania prezentów.

Drużyny składające się z 8 osób - 4 dziewczynki i 4 chłopców - rywalizowały w następujących konkurencjach:

1. „Pędzą, pędzą sanie”.

2. „Idzie Mikołaj po drabinie fiku miku już w kominie”.

3. „Budujemy choinkę”.

4. „Bieg po prezenty”.

Emocji było sporo. Dzieci dopingowały siebie nawzajem. Po emocjonującej walce w klasach I zwycięzcami zostali Pierwszoklasiści. W klasach drugich zwyciężyła klasa IIA. W klasach III zwycięzcami została klasa IIIB.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom Pani dyrektor Beaty Jankiewicz wręczyła puchary.