Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. We wtorek - 6 grudnia 2016 - z workiem pełnym prezentów przyjechał Mikołaj.

Dzieci z przedszkola w Jaroszowie odwiedził dwukrotnie. 5 grudnia 2016 r. każde dziecko otrzymało książeczkę i cukierki od specjalnego wysłannika Mikołaja Pana Burmistrza Strzegomia, a we worek Orszak Świętego Mikołaja odwiedził najmłodsze dzieci. Oczekując na upragnionego Gościa, przedszkolaki śpiewały piosenki, aktywnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie grup.

Po zakończonej zabawie dzieci, nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak tylko Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka, Mikołaj, przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

Z budynku przedszkola, Mikołajowy Orszak udał się do uczniów i młodzieży szkolnej. Gość odwiedził każdą klasę i każdy uczeń dostał od Niego słodki poczęstunek.

Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

Dziękujemy Roksanie, Wiktorii, Oli, Amelce i Szymonowi za pomoc Mikołajowi w rozdawaniu prezentów naszym uczniom i nauczycielom.