Kontynuując współpracę z Komisariatem Policji w Strzegomiu, po raz kolejny, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie gościliśmy dzielnicowego - mł. asp. Krzysztofa Nabiałka i mł. asp.  Rafała Gmyrka.

Policjanci przeprowadzili, wśród uczniów gimnazjum i klas I-III szkoły podstawowej, szkolenie z zakresu Koncepcji Wojewódzkich działań Prewencyjnych ukierunkowanych na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym pn. „ALFA”.

Uczniowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne oraz usłyszeli odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Prelekcje zakończył pokaz samochodu policyjnego, do którego dzieci mogły wsiadać  w towarzystwie policjantów. Nad przebiegiem prelekcji czuwali również radni Gminy Strzegom - Pani Krystyna Lewicka i Pan Zbigniew Miłek, którzy we współpracy  z   Komisariatem Policji w Strzegomiu zadbali o kolejne zajęcia w zakresie bezpieczeństwa naszych uczniów.

To kolejna lekcja kształtowania u naszych uczniów postaw i zachowania profilaktyki bezpieczeństwa.