Dużym przeżyciem dla wielu młodych ludzi jest spotkanie z „żywym” pisarzem. Taką okazję miały uczennice z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jaroszowie, które 1 grudnia 2016 wraz z bibliotekarką Moniką Bytnar – Gołembiowską wybrały się na spotkanie z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży - GRZEGORZEM KASDEPKE zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Strzegomiu.

Od września, do aktywu bibliotecznego działającego w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie dołączyły – Kornelia Łabędzka, Julia Drohomirecka, Oliwia Gajos, Nikola Matuszak, Natalia Machnikowska oraz Małgorzata Szczepny.

Dziewczęta po raz pierwszy brały udział w takim spotkaniu i były pod wielkim wrażeniem temperamentu pana Grzegorza. Atmosfera, którą wprowadził pisarz, nie krępowała uczniów, ale wręcz przeciwnie byli oni śmiali i odważni w zadawaniu pytań, również tych osobistych.

Dziewczęta zabrały ze sobą książki Grzegorza Kasdepke, które są w szkolnej bibliotece i postarały się o autografy pisarza. Będzie to wspaniała pamiątka dla czytelników korzystających ze szkolnego księgozbioru.