Kolejny raz – 25 listopada 2016 r. - zorganizowany został „Dzień Teatru” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie.

Dzięki nawiązaniu współpracy z teatrem NEON z Wrocławia, w trzech przedstawieniach wystawianych w SCK, wzięli udział prawie wszyscy uczniowie.

Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z „zerówki”, obejrzeli spektakl pt. „Calineczka”. Wersja muzyczna oraz reżyserski pomysł na ukazanie tej znanej baśni Andersena, bardzo podobał się uczniom i nauczycielom.

Drugą grupą, która wyjechała do Strzegomia, byli uczniowie klas IV –VI. Tym razem obejrzeli teatralną wersję znanej powieści brytyjskiej pisarki Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród”.

Gimnazjaliści natomiast, mieli okazję porównać wersję książkową i teatralną „Małego Księcia”.

Kontakt jaroszowskich dzieci z teatrem to nie tylko „bycie widzem”, ale również zabawy w teatr od najmłodszych lat. Dzieci chcą i lubią być aktorami. Uczą się swych ról, przebierają w kostiumy i zapraszają widzów. Tego typu działania owocują w starszych klasach, kiedy aktorskie zdolności uczniowie mają okazję prezentować podczas różnych uroczystości szkolnych i nie tylko.

Obcowanie ze sztuką, kształtowanie odpowiednich zachowań w miejscach kultury oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej – to priorytety działań nie tylko polonistycznych, ale i wychowawczych w ZSP w Jaroszowie.