Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczą we wszystkich organizowanych w gminie przedsięwzięciach sportowych. Od początku roku szkolnego mają już niejeden sukces sportowy.

Prezentujemy podsumowanie zmagań sportowych w pierwszych trzech miesiącach roku szkolnego 2016 / 2017.

Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych pod patronatem Posłanki na Sejm RP Moniki Wielichowskiej i Senatora RP Wiesława Kiliana – 19.09.2016 r.

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn piłkarskich, które rozegrały spotkania w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym". Po emocjonujących spotkaniach grupowych do rozgrywek finałowych awansowały 4 drużyny.

Chłopcy z Jaroszowa zmierzyli się z chłopakami z SP nr 4 ze Strzegomia w walce o III miejsce, wychodząc z tej potyczki zwycięsko. Jaroszowscy piłkarze stoczyli piękną walkę o podium. Rozstrzygnęli wynik na swoją korzyść dopiero po rzutach karnych, a bohaterem został Michał Siedlecki, który strzelił decydującego „karnego”.

Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół gimnazjalnych – 26.09.2016 r.

Po zaciętej walce i ładnej grze zawodnicy gimnazjum w Jaroszowie zajęli III miejsce.

Czwórbój Lekkoatletyczny – 28.09.2016 r.

W zawodach wzięło udział 10 uczniów z klas V i VI ZSP w Jaroszowie. Każdy z zawodników startował w czterech konkurencjach - bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m (dziewczęta) oraz 1000 m (chłopcy). Należało wykazać się wszechstronnością, wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczane były na punkty z tabel wielobojowych.

Nasi uczniowie wystartowali znakomicie.
W gronie 20 dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Sypko - 252 punkty.
Amelia Gajos zajęła 3 miejsce - 157 punktów.
Malwina Dzieniszewska - 5 miejsce - 134 punkty.
Wiktoria Świątoniewska - 12 miejsce z 83 punktami.

W kategorii chłopców wystartowało 25 zawodników. Oto pozycje naszych zawodników:
Paweł Markowski - 1 miejsce - 182 punkty
Mikołaj Ziora - 2 miejsce - 158 punktów
Piotr Marczyk - 10 miejsce - 111 punktów
Szymon Radosz - 12 miejsce - 106 punktów
Ernest Maicki - 15 miejsce - 94 punkty
Michał Puto - 17 miejsce - 90 punkt

Eliminacje miejsko – gminne w piłce koszykowej – 03.11.2016 r.

Turniej ten był eliminacją do zawodów powiatowych. Reprezentanci naszego gimnazjum, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, rozegrali po dwa spotkania, z uczniami Gimnazjum nr 1 i nr 2 ze Strzegomia.

Chłopcy rozegrali bardzo zacięte spotkania, ale nie udało im się odnieść zwycięstwa, zajęli ostatecznie III miejsce w rozgrywkach.

Dziewczęta natomiast wygrały wszystkie swoje mecze, zajęły I miejsce z prawem reprezentowania gminy w rozgrywkach powiatowych.

Powiatowy Turniej w Piłkę Koszykową Szkół Gimnazjalnych – 14.11.2016 r.

Reprezentacja dziewcząt gimnazjum w Jaroszowie rywalizowała o tytuł najlepszej drużyny koszykarskiej w powiecie na turnieju w Żarowie. Nasze reprezentantki grały z dziewczętami z Witoszowa Dolnego, Świdnicy i z Żarowa.

Nie udało się  pokonać rywalek, ale nasze dziewczęta nie przyniosły wstydu, a zdobyte umiejętności i doświadczenie na pewno wykorzystają jeszcze nie raz.

Gminny turniej w Piłkę Siatkową Szkół gimnazjalnych – 23.11.2016 r.

Reprezentanci Gimnazjum w Jaroszowie, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęli III miejsce w gminie, reprezentując dobry poziom gry, nacechowany ambicją i wolą walki.

O sukcesach naszych uczniów (i nie tylko) można także przeczytać na fanpage’u prowadzonym przez nauczycielkę – Justynę Fedyczkowską
na Facebooku: ZSP Jaroszów na sportowo.