W ramach jednego z wielu zadań realizowanych w Rządowym Programie „Bezpieczna +”, uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie od 10 do 17 listopada br. wykonywali projekty graficzne ulotek ph. „Jestem bezpieczny/a w szkole, bo…”.

W tym celu wszystkie zajęcia zostały przeprowadzone w pracowni komputerowej, bo uczniowie mieli się wykazać także swoimi zdolnościami i pomysłami graficznymi. Ważny był tekst, ale również pomysł ujęcia tego tematu.

W swoich pracach uczniowie pisali często o tym, że ich poczucie bezpieczeństwa w szkole bierze się stąd, że:

- „nauczyciele dyżurują na korytarzach szkolnych i podwórku”;

- „na terenie budynku jest monitoring”

- „nauczyciele pilnują, aby uczniowie bez ich pozwolenia nie opuszczali terenu szkoły”;

- „przeprowadzane są próbne akcje ewakuacyjne”;

- „uczestniczymy w warsztatach nt. bezpieczeństwa”.

Najlepsze prace uczniów zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi i są prezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej.