b1.jpg

Na zaproszenie kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej - Sabiny Kubackiej 23.11.2016 r. wolontariusze z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Jaroszowa: Aleksandra Perec, Amelia Majchrzak, Wiktoria Łobodziec, Aleksandra Kardynał, Sebastian Rasała, Julia Trestka, Magdalena Holz wraz z opiekunem Koła Wolontariatu - Sylwią Chrut-Rudnicką wzięli udział w zabawie integracyjnej.

Gimnazjaliści doskonale rozumieją, jak ważna jest empatia i jakie wymierne korzyści przynosi ona wszystkim angażującym się w tego typu działania. Radość, uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim podczas wspólnej zabawy.

W ZSP w Jaroszowie od lat podejmowane są działania antydyskryminacyjne podczas lekcji, na warsztatach profilaktycznych oraz prowadzona jest systematyczna współpraca z WTZ, która służy przeciwdziałaniu agresji rówieśniczej powodowanej stereotypami i uprzedzeniami.

Uczniowie z ZSP po raz kolejny wykazali się tolerancją i zrozumieniem. Wspólna zabawa z uczestnikami i kierownictwem WTZ była doskonałym tego dowodem. Ponadto wolontariuszki zorganizowały dla uczestników WTZ konkurs taneczny z nagrodami czyli maskami karnawałowymi, wcześniej wykonanymi  przez wolontariuszki.