W dniu 18 listopada 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie obchodzony był Dzień Pluszowego Misia.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada, bądź posiadał, własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Dla wielu z nas MIŚ był kumplem do zabawy, kompanem podróży, antidotum na nocne koszmary, przyjacielem, któremu można było wszystko powiedzieć.

Uczniom z klas I- III SP tego dnia towarzyszyły na zajęciach ukochane maskotki. Dzięki prezentacji, którą przygotowały wychowawczynie, dzieci poznały historie powstania pierwszego misia ,,Teddy Bear”, również wykonały prace plastyczne związane z obchodzonym świętem.

Największą atrakcją dla dzieci była wizyta gościa ze Stumilowego Lasu, z którym mogły się przywitać i potańczyć w rytm misiowych piosenek, oczywiście mowa o Kubusiu Puchatku. Na spotkanie z Kubusiem przybyła także pani dyrektor – Beata Jankiewicz, która, towarzyszyła dzieciom podczas zabawy.

Miło jest patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci, dla których Dzień Pluszowego Misia jednym z najmilszych dni w kalendarzu wydarzeń szkolnych.