b1.jpg

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie systematycznie jest prowadzone doradztwo zawodowe dla uczniów klas gimnazjalnych.

Tym razem - 18.11.2016 r. - na zaproszenie szkolnego doradcy zawodowego Sylwii Chrut-Rudnickiej, warsztaty poprowadziła pani Żaneta Jaskórzyńska z Młodzieżowego Centrum Kariery ze Strzegomia, która poprowadziła warsztaty o tematyce  „Komunikacja interpersonalna”.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych, podczas których utrwalili wiedzę na temat komunikowania się. Poznali proste i efektywne ćwiczenia usprawniające komunikację. Uczniowie dowiedzieli się jak przedstawiać swoje racje, aby przekonać do nich innych, dowiedzieli się, jak ludzie kodują i rozkodowują odbierane informacje, zrozumieli, że każdy nieco inaczej interpretuje tą samą rzeczywistość, nauczyli się jak kontrolować stan emocjonalny swój i rozmówcy.