Dzięki dużemu zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i Koła Wolontariatu działających w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, zebrano kilkadziesiąt kilogramów karmy oraz kilka koców i środki czystości dla podopiecznych schroniska „Staruszkowo” w Karpaczu.

W Jaroszowie zbiórka trwała ponad miesiąc, a zaangażowali się w nią rodzice, nauczyciele, mieszkańcy wsi i uczniowie, szczególnie ci najmłodsi.

„Staruszkowo” to miejsce, gdzie kilkadziesiąt psów dożywa godnej starości. Miejsce to kiedyś było pensjonatem, a dziś Pani Krystyna Seemayer stworzyła tu „dom psiej starości” dla swoich czworonożnych przyjaciół.

Wychowawcy zadbali, by uczniowie bliżej poznali historię „Staruszkowa”, bo w Internecie są ogólnodostępne filmy, pokazujące życie codzienne tego schroniska.

Dla uczniów, którzy okazali serce dla zwierząt, była to doskonała lekcja empatii i szacunku okazywanego „naszym braciom mniejszym”.