W dniach 15.11.2016 r. i 16.11.2016 r. ratownik medyczny przeprowadził szkolenia wśród uczniów i nauczycieli.

Ratownik w czasie spotkań przeprowadził szkolenie teoretyczne oraz praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy w obecności wykwalifikowanego ratownika mogli praktycznie poćwiczyć wykorzystując dostępny sprzęt do nauki ratowania życia i zdrowia zakupiony w ramach programu „Bezpieczna Plus”

Dzieci uczyły się bandażowania ran, zabezpieczania osób poszkodowanych w zdarzeniach, ułożenia bezpiecznego ofiar zdarzeń. Ćwiczenia praktyczne uświadomiły uczniom jak ważna jest szybka reakcja na wydarzenia i pierwsza pomoc udzielona fachowo. Wiedza teoretyczna i specjalistyczne ćwiczenia praktyczne wyposażyły uczniów, nauczycieli  i pracowników w poczucie bezpieczeństwa i wiedzę  w zakresie podejmowania szybkich reakcji dla ratowania życia i zdrowia.

Prowadzone szkolenia były kolejnym etapem realizacji Programu  „Bezpieczna Plus” wśród uczniów i pracowników szkoły.