W dniu 04.11.2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka". Na ten dzień z niecierpliwością czekały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, którzy byli świadkami tego ważnego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przedszkolaków z grupy ,,Biedronek”,  ,,Pszczółek” oraz grupy ,,Muchomorków”. Dzieci przywitały także rodziców, dyrektor - Beatę Jankiewicz oraz wicedyrektor - Violettę Posłuszną-Koziałkowską.

W  programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie, pięknie ubrane dzieci udowodniły, że wiele już potrafią. Ale, aby otrzymać zaszczytny tytuł przedszkolaka, musiały wykazać się także wieloma umiejętnościami: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, które oceniali rodzice nagradzający swoje pociechy brawami.

Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, że zawsze będą: „Swoje panie kochać, będą grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka oraz od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami”.

Najważniejszym punktem uroczystości była ceremonia pasowania dzieci „Czarodziejskim Pędzlem” przez panią dyrektor. Ślubowanie także złożyli rodzice.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek słodkości. Nie zabrakło także sesji fotograficznej.

Po uroczystości, w sali przedszkolnej czekała na dzieci niespodzianka: pyszne babeczki oraz inne słodkości przygotowane przez rodziców, za co pragniemy bardzo podziękować.