Dnia 9 listopada 2016 r. na zaproszenie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, nauczycielki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie: Małgorzata Bober, Bronisława Czapla, Barbara Zbrożek - wzięły udział w obchodach z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości, która miała miejsce w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego - wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, w imieniu Prezydenta RP, wręczył zasłużonym nauczycielom odznaczenia państwowe: Złote Medale za Długoletnią Służbę.

Wręczenie medali poprzedzone było laudacją Pana Romana Kowalczyka – Kuratora Oświaty we Wrocławiu.

Podczas przerw, zaproszeni goście mogli wysłuchać wokalnych prezentacji w wykonaniu studentek Uniwersytetu Wrocławskiego.