Dnia 07.11.2016 r. do uczniów z klasy III b  szkoły podstawowej zawitał gość, nauczyciel historii - Agnieszka Nowacka, która została zaproszona przez wychowawczynię - Katarzynę Niedźwiedzką.

Współcześnie, wielu z nas - dorosłych niestety zapomina o historii, ojczyźnie i o wartościach patriotycznych. Zapatrzeni, w szeroko rozumianą ,,globalną wioskę”, odwracamy się od własnych korzeni. Może zatem warto się zastanowić jak w ten ogromny, a zarazem mały świat wprowadzamy najmłodsze pokolenia.

Celem zajęć było przedstawienie uczniom dziejów historii Polski, zaczynając od tego, jak powstało państwo polskie, kto był jego pierwszym władcą, że istniała ona ponad 800 lat, jednak w pewnym momencie stało się coś strasznego i bardzo trudnego. W 1795 roku trzy państwa podzieliły między siebie polską ziemie i wymazały ją z mapy Europy. Dzieci dowiedziały się, że  Polska po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania, w końcu 1918 r. odzyskała niepodległość pod przywództwem Józefa Piłsudskiego.  I dlatego tak ważna jest dla nas – Polaków data 11 listopada.

Lekcja miała na celu kształtowanie postaw emocjonalnego przywiązania do ojczystego kraju, rozwijanie pozytywnych zachowań społecznych i cech charakteru dobrego Polaka-patrioty, bo przecież nie da się budować patriotyzmu bez fundamentalnej wiedzy o przeszłości własnej ojczyzny.