Dnia 8 listopada 2016 roku, uczniowie grupy „0” oraz klasy I A z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawcami - wyjechali do SCK w Strzegomiu na spektakl teatralny pt. „Zielona wyspa pirata Pifpafa”.

Tem­atyką spek­taklu były zagad­nienia związane z seg­re­gacją odpadów, zanieczyszcze­niem powi­etrza (niska emisja) i wody, degradacją środowiska nat­u­ral­nego (niszcze­nie lasów i siedlisk dzi­kich zwierząt).

Wid­zowie dowiedzieli się jak dbać o otacza­jącą przy­rodę. Jak ważna jest seg­re­gacja śmieci i ile korzyści środowisku przynoszą proekologiczne działania. Dzieci poz­nały przy­czyny zanieczyszczenia powi­etrza oraz wody, a także nauczyły się jak chronić dzikie zwierzęta w ich nat­u­ral­nym środowisku. Wspani­ałe kostiumy, scenografia i fan­tasty­czna muzyka sprawiły, że zarówno spek­takl, jak i tem­aty w nim przed­staw­ione, pozostaną długo w pamięci dzieci.

Obejrzenie spektaklu poprzedzone było wystąpieniem burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, w którym to przemówieniu poruszona została tematyka zanieczyszczania otaczającego nas środowiska oraz konieczność segregowania odpadów.

Dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych ze Strzegomia za zaproszenie nas na spektakl oraz ufundowanie przewozu dzieci do SCK.