W sobotę - 22 października 2016 r. - grupa 11 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunem – panią Małgorzatą Kolano - wzięła udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu pn.   „Matematyka jest wszędzie”.

Warsztaty obejmowały cztery następujące stanowiska: „Twierdza Szyfrów”, „Nie Tylko Dla Orląt”, „Jarmark Sztuki Matematycznej” oraz  „Papierowe Fantazje”.

Każdy uczestnik dostał kartkę do zbierania pieczątek. Aby zebrać je wszystkie, na każdym stanowisku należało wykonać określoną liczbę ciekawych zadań, których różnorodność była naprawdę imponująca. Po wypełnieniu kart, uczniowie oddawali je. Za zebrane wszystkich pieczątek dostawali dyplom oraz małą słodkość.

Atmosfera panująca na warsztatach była miła i gościnna, co w dużej mierze zapewnili pomocni licealiści. Uczniowie chętnie rozwiązywali zadania i doskonale się przy tym bawili. Nikomu nie przyszło by do głowy, jak przyjemna może być matematyka.

Warsztaty trwały dwie godziny, ale żaden z uczestników nie żałował wzięcia w nich udziału.