Pierwszoklasiści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, ponieważ 28.10.2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Z ogromną radością, 16 pierwszoklasistów oficjalnie zostało przyjętych do grona uczniów. Po powitaniu gości, uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni - Barbary Zbrożek, przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów szkoły przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor - Beatę Jankiewicz. Natomiast pani Naczelnik Oświaty z Urzędu Miasta w Strzegomiu – Urszula Podsiadły-Szubert wraz z panią dyrektor wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Od rodziców dzieci otrzymały kolorowe „rożki obfitości”.

Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, doskonale prezentowały się w strojach galowych oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Jaroszowie.

Uroczystość wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości.