Okres jesieni to bogactwo plonów i różnorodność kolorów w przyrodzie. Dlatego w dniu 21.10.2016 r. najmłodsza grupa przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięła udział w jesiennych zajęciach prowadzonych wspólnie z Panią Elżbietą  Gadulą z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom.

Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, która zachęca nas do spacerów i wycieczek. Przedszkolaki bardzo chętnie spędzają czas na powietrzu – korzystają z uroków jesieni, a przede wszystkim, prowadzą planowe obserwacje połączone z rozmową na temat zmian w przyrodzie.

Podczas wspólnych zajęć i zabaw przybliżona została dzieciom obecna pora roku. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat cech charakterystycznych dla jesieni, jej oznak, nazywały także dary jesieni. Utrwaliły nazwy ubioru jesiennego i pochwaliły się swoimi jesiennymi strojami przygotowanymi szczególnie na ten wyjątkowy dzień.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały pomysłowe prace o tematyce jesiennej, które wzbogaciły przedszkolną galerię.

To właśnie przyroda inspiruje najmłodszych przedszkolaków do tworzenia wyjątkowych prac plastycznych i elementów dekoracji.