b1.jpg

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w X Powiatowym Konkursie ph. ,,Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym”.

Konkurs zorganizowany został 12.10.2016 r. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy pod patronatem Starostwa Powiatowego oraz himalaisty pana Piotra Snopczyńskiego. Jaroszowską szkołę reprezentowali uczniowie drugiej klasy gimnazjum: Zuzanna Kawiak oraz Sebastian Bohonos.

Konkurs składał się z dwóch części, pięciu uczniów z najlepszymi wynikami przechodziło do części drugiej. W pierwszej (pisemnej) części, konkursowicze ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące Karkonoszy oraz geografii fizycznej. Uczniowie z Jaroszowa zakwalifikowali się do drugiego etapu, na którym przedstawiali autorskie prezentacje multimedialne.

Komisja Konkursowa najwyżej oceniła  prezentację Zuzanny Kawiak.  Prezentacja zawierała jej autorskie fotografie miejsc w Karkonoszach, które odwiedziła z rodzicami oraz na klasowej wycieczce. Szczególną uwagę Komisja Konkursowa zwróciła na zdjęcie rodzinnego, turystycznego kapelusza z odznakami zdobytymi podczas  górskich wędrówek.

Zuzanna Kawiak zajęła I miejsce otrzymując nagrody rzeczowe i dyplom. Opiekunem uczniów była nauczycielka - Małgorzata Kolano.

Gratulujemy Zuzi zwycięstwa.