Uczniowie klasy IA szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek –18.10.2016 r. uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej.

Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom - co to jest biblioteka oraz kto i po co może z niej korzystać. Następnie wyjaśniła, że celem spotkania jest ustalenie, jakie książki przeznaczone są dla pierwszoklasistów oraz w jaki sposób wybierać odpowiednie dla siebie lektury.

Uczniowie podeszli do półek, na których ułożone są książki: bajki, baśnie, opowiadania, komiksy, wierszyki, książki obrazkowe. Każdy uczeń mógł wybrać dla siebie jedną książkę, którą chciałby przeczytać, a następnie dokonać wpisu wypożyczenia na karcie.

Wypożyczone książki na razie będziemy czytać z rodzicami, ponieważ nie znamy jeszcze wszystkich liter.

Dziękujemy Pani Monice Bytnar-Gołembiowskiej za zaproszenie. Na pewno wrócimy tu nie raz.