b1.jpg

Motyw, znany z baśni Andersena „Brzydkie Kaczątko”, był tematem przewodnim przedstawienia przygotowanego przez uczniów podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie.

W piątkowe przedpołudnie – 14 października - w sali gimnastycznej została zorganizowana akademia, w której oprócz nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów bardzo serdecznie zostali powitani przez dyrektor – Beatę Jankiewicz – Goście: zastępca Burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, ks. proboszcz – Marek Krysiak, radni Rady Miejskiej – Krystyna Lewicka i Zbigniew Miłek, sołtys wsi Jaroszów– Zbigniew Kołodziej przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W przygotowanie niespodzianki dla nauczycieli i zaproszonych Gości zaangażowali się uczniowie z obu Samorządów Uczniowskich – szkoły podstawowej i gimnazjum. Ważne jest to, że scenografię, stroje i upominki uczniowie wykonali samodzielnie na zajęciach koła artystycznego. Tym większą mieli satysfakcję z bardzo dobrze wykonanej pracy.

Po zakończeniu programu artystycznego nastąpiła równie ważna część uroczystości, podczas której dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz wręczyła szczególne wyróżnienia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Wyróżnienie nauczyciele to:

Violetta Posłuszna-Koziałkowska

Bronisława Czapla

Justyna Fedyczkowska

Dorota Burzyńska

Monika Bytnar-Gołembiowska

Agnieszka Nowacka

Małgorzata Bober

Tomasz Dziurla

Małgorzata Kolano

Barbara Zbrożek

Dorota Mielcarek