Jesienne wyjazdy gimnazjalistów na wycieczkę integracyjną, to od lat stały punkt w kalendarzu zaplanowanych imprez i wyjazdów w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie.

Tegoroczna dwudniowa wycieczka do Szklarskiej Poręby została zorganizowana przez wychowawców w dniach 6 i 7 października.

Pierwszego dnia pobytu w górach pogoda nie rozpieszczała turystów, ale udało się pospacerować i pooddychać świeżym, górskim powietrzem. Wieczorem drugoklasiści wraz z wychowawczynią przygotowali uroczystość „Pasowania Pierwszoklasistów”. Wszystkim bardzo podobał się pomysł oraz autorski scenariusz Zofii Malinowskiej. W wykonywanie śmiesznych konkurencji zaangażowani zostali wszyscy „nowi” gimnazjaliści.

Najbardziej wszystkim podobała się zorganizowana przez właściciela pensjonatu dyskoteka, podczas której bawili się wszyscy uczestnicy wyjazdu.

Drugi dzień rozpoczął się od wymeldowania z pensjonatu, a następnie uczniowie udali się na poranny spacer po parku w Cieplicach, który o tej porze roku także ma swój urok.

Na koniec uczniowie zwiedzili bardzo bogate zbiory Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Duże wrażenie na zwiedzających robi ekspozycja „Wirtualne Muzeum Barokowych Fresków na Dolnym Śląsku”. Można ją oglądać na dużych ekranach w sali wystaw wirtualnych oraz stałą prezentację malowideł naściennych.

Uczniowie wrócili pełni wrażeń, bo wcześniej większość z nich w Cieplicach nigdy nie była, a przecież to nasz urokliwy punkt na turystycznej mapie Dolnego Śląska.