Tradycyjne wrześniowe święto – Dzień Chłopaka - było hucznie obchodzone 30.09.2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie.

W obchody włączyły się wszystkie dziewczęta, bo każda chciała wystąpić na scenie podczas szkolnych uroczystości.

W pierwszej części zaprezentowały się odświętnie ubrane dziewczęta ze szkoły podstawowej. Program prowadziła przewodnicząca SU – Kornelia Łabędzka, która doskonale poradziła sobie w roli konferansjerki. Pod czujnym okiem wychowawców, uczennice przygotowały występy taneczne i wokalne.

Od samego początku, atmosfera w sali gimnastycznej była bardzo gorąca. Chłopcom wyraźnie podobały się występy koleżanek, bo od razu włączyli się do wspólnej zabawy. Śpiewy i tańce były już do ostatniego występu.

Do tego dnia, w specjalny sposób, przygotowały się gimnazjalistki. Białe koszule i krawaty (atrybuty męskiego stroju) były charakterystycznymi elementami ich ubioru. Autorski program artystyczny przygotowany przez Wiktorię Łobodziec i Aleksandrę Kardynał zaaranżowany był w formie programu telewizyjnego.

Słowa podziękowania i życzenia dla wszystkich Chłopców skierowała wicedyrektor szkoły - Violetta Posłuszna – Koziałkowska, która wraz z innymi nauczycielami wzięła udział w obu uroczystościach.

Obchody zostały zorganizowane przez Samorządy Uczniowskie i opiekunów: Dorotę Burzyńską i Monikę Bytnar-Gołembiowską.

Po występach przyszedł czas na klasowe spotkania i tradycyjne prezenty.