b1.jpg

Wolontariuszki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie włączyły się w obchody Tygodnia Aktywności Mieszkańca Strzegomia i 23 września 2016 r. uczestniczyły w „Marszu Kapeluszowym” zorganizowanym przez Panią Eugenię Zasińską, przewodniczącą Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Celem wspólnego marszu była integracja społeczna młodych wolontariuszy i seniorów. W rytmie muzyki, uczestnicy „Marszu Kapeluszowego” w oryginalnych i kolorowych nakryciach głowy, przemaszerowali ulicami Strzegomia, następnie udali się do Urzędu Miasta, gdzie Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchytą wraz z zastępcą  Wiesławem Witkowskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Marczakiem, przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek.

Po zakończeniu przemówień, seniorzy udali się do Centrum Aktywności Społecznej „Carmel” na wspólne grillowanie i śpiewanie. Opiekun koła wolontariatu Sylwia Chrut-Rudnicka wraz z wolontariuszkami: Amelią Majchrzak, Wiktorią Łobodziec, Aleksandrą Kardynał, Dianą Rogalską, Aleksandrą Perec, Darią Kisielewską, Patrycją Jewułą podziękowały Pani Eugenii Zasińskiej za zaproszenie i wspólną zabawę, a na pamiątkę wręczyły własnoręcznie wykonany kapelusz.