W nowym roku szkolnym, najmłodsi uczniowie z klasy I SP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie  na lekcjach wychowania fizycznego będą brały udział w ministerialnym projekcie „Mały Mistrz”.

Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w 6 kategoriach:

- rowerzysta – turysta

- gimnastyk – tancerz

- saneczkarz, narciarz, łyżwiarz

- lekkoatleta

- piłkarz

- pływak – wodniak

Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł „Małego Mistrza”.

W czwartek na jaroszowskim boisku Orlik została przeprowadzona lekcja wychowania fizycznego „na kółkach” czyli na rowerach i hulajnogach. Pierwszaki z bardzo dużym zaangażowaniem podeszły do lekcji.

Na zajęciach dzieci zapoznały się z budową roweru i hulajnogi oraz potrafiły wskazać różnice pomiędzy pojazdami.. Dowiedziały się jak należy bezpiecznie korzystać ze sprzętu oraz poznały podstawowe zasady ruchu drogowego.

Jednak najbardziej czekały na tor przeszkód, z którym poradziły sobie znakomicie i zdobyły swoją pierwszą sprawność - rowerzysty.

Zajęcia prowadziła nauczycielka – Joanna Citków.