Wakacyjne słońce nie chciało dać o sobie zapomnieć nawet 1 września. Towarzyszyło ono uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz gościom, którzy wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie.

Inaugurację roku szkolnego rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Ks. proboszcz Marek Krysiak w swoim kazaniu nawiązał do ważnych polskich rocznic wrześniowych i skierował do uczniów słowa: „Uczcie się byście byli bohaterami tego kraju. Polska potrzebuje mądrych i pracowitych Polaków”.

Podczas apelu zorganizowanego na terenie szkoły dyrektor – pani Beata Jankiewicz przywitała gości rodziców, dzieci i młodzież, grono pedagogiczne oraz przedstawiła nowych nauczycieli. Zapewniła wszystkich, że placówka jest dobrze przygotowana na przyjęcie swoich uczniów. Pani dyrektor przedstawiła najważniejsze zmiany dotyczące roku szkolnego oraz życzyła wysokich wyników i licznych sukcesów w nauce i zachowaniu.

Wśród gości zaszczycili nas swoją obecnością pani Krystyna Lewicka - radna Rady Miejskiej w Strzegomiu, ks. proboszcz Marek Krysiak oraz ks. Mateusz Zając.

Apel prowadziły gimnazjalistki z SU i radne MRM – Wiktoria Łobodziec i Wioletta Kardynał, w części artystycznej wystąpiły dziewczęta w nowoczesnym układzie choreograficznym.

Na zakończenie apelu wystąpiły dziewczęta w nowoczesnym układzie choreograficznym.