Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Jaroszowie w piątek – 24 czerwca 2016 r. – było zorganizowane w dwóch odsłonach w wakacyjnie ozdobionej sali gimnastycznej.

Najpierw, o godz. 8.00, swoją uroczystość mieli najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, którym towarzyszyli nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły.

Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 1a SP - Wiktor Głowacki, Kacper Głód, Martyna Trela, Rozalia Nycz, Julia Świątkowska.

Klasa 1b SP- Zuzanna Skiera, Adrian Grajny, Łucja Kołodziej, Przemysław Januś, Filip Kiełbowicz, Hanna Balcerzak, Bartłomiej Giza.

Klasa 2a SP - Weronika Diduszko, Mateusz Machniowski, Nikola Pilarczyk, Julia Wiraszka,

Patrycja Kowalczyk, Magdalena Tokarz, Marcel Maicki.

Klasa 2b SP- Justyna Redlica, Julia Hamernik, Aleksander Kowalski, Fabian Miś, Julia Soroka, Krzysztof Supranowicz, Milena Wićko, Martyna Zając, HannaZięba.

Klasa 3a SP- Julia Drohomirecka, Jakub Hordyński, Weronika Świrska, Kornelia Łabędzka, Nicole Matuszak, Maciej Kawiak, Kacper Młynarski, Jagoda Zając.

Nagrodę za roczną 100% frekwencję odebrała Magdalena Tokarz z kl. 2a.Nagrody za zaangażowanie się w szkolną eko- zbiórkę surowców wtórnych odebrali: Alan Korzystka (akcja „Zbieram PET-y”) i Krystian Chomiuk(w konkursie dot. zużytych baterii).

Tytuł „Super Klasy”, puchar przechodni wypełniony słodkościami oraz bon na 150 zł od Rady Rodziców otrzymali uczniowie z klasy 3a SP.

Po zakończeniu pierwszej części uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w mszy świętej dziękczynnej, podczas której uczniowie podziękowali ks. proboszczowi Markowi Krysiakowi za opiekę duchową i udział w życiu szkoły w mijającym roku szkolnym.

Druga część uroczystości szkolnej rozpoczęła się o godz. 10.00. Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 4aSP– Hanna Peszek, Ernest Maicki, Malwina Dzieniszewska, Daria Kowalczyk, Alicja Bohonos, Wiktoria Świątoniewska, Robert Włodkowski, Adrianna Dubielczyk, Szymon Przepłata.

Klasa 5aSP – Natalia Machnikowska, Paweł Markowski, Małgorzata Szczepny

Klasa 6aSP– Emilia Henike, Roksana Chodorowska, Klaudia Goldian, Mateusz Brokos, Aleksandra Wnęk.

Tytuł „Najlepszego Absolwenta” szkoły podstawowej otrzymała Emilia Henike, która kilka dni wcześniej odebrała nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce z rąk burmistrza Zbigniewa Suchyty podczas uroczystości gminnej w SCK.

Klasa 1 gim. – Zuzanna Kawiak, Zofia Malinowska, Amelia Grabowiec, Sebastian Bohonos.

Klasa 2 gim. - Wiktoria Łobodziec, Martyna Falacińska, Paulina Kuczerka.

Dyrektor – Beata Jankiewicz wręczyła Listy Gratulacyjne Rodzicom - dumnym z osiągnięć swoich dzieci.

Nagrodę za roczną 100% frekwencję odebrali: Zuzanna Kawiak – kl. 1 gim, Kinga Redlica – kl. 5, Adam Lasko – kl. 4, Damian Struszka – kl. 4.

Tytuł „Najlepszego Sportowca” zdobyli: Alicja Bohonos i Paweł Markowski

W tej kategorii dyplomy odebrali również zdobywcy II i III miejsc, a byli to: Malwina Dzieniszewska i Aleksandra Sypko oraz Mikołaj Ziora i Ernest Maicki.

Również wśród gimnazjalistów nie zabrakło doskonałych sportowców. Dyplomy odebrali: za miejsca II – Martyna Krzyszczak i Maciej Makówka, a za zajęcie miejsc III – Damian Struszka i Bartosz Głód

Nagrodę za zaangażowanie się w szkolną eko- zbiórkę surowców wtórnych odebrał Piotr Kozakiewicz z kl. 2 gim. (w konkursie dot. zużytych tonerów).

Nagrodę oraz pamiątkowy dyplom odebrał Konrad Puchalski z kl. 1 gim., który wygrał w wieloetapowym Szkolnym Konkursie Geograficznym „Mistrz Mapy”.

Tytuł „Super Klasy”, puchar przechodni wypełniony słodkościami oraz bon na 150 zł od Rady Rodziców otrzymali uczniowie z klasy 6a szkoły podstawowej i 1a gimnazjum. Roczne zmagania pokazały jak potrzebne jest zaangażowanie całej klasy, by wykonać bardzo wiele zadań ocenianych przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Puchar przechodni otrzymali także uczniowie kl. 5a, którzy wygrali w Międzyklasowych Rozgrywkach Sportowych.

Pani dyrektor – Beata Jankiewicz wręczyła także podziękowania dla Rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji IX Festynu Rodzinnego.

Bardzo doniosłym punktem scenariusza tej ostatniej w mijającym roku szkolnym uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły podstawowej przez odchodzących do gimnazjum uczniów kl. 6.

Swoich starszych Kolegów i Koleżanki kończących II etap edukacji  pożegnały w krótkim występie piątoklasistki.

Na koniec zostały przedstawione nowe składy Samorządów Uczniowskich:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

przewodnicząca Kornelia Łabędzka

zastępca – Alicja Bohonos

sekretarz – Aleksandra Sypko

GIMNAZJUM:

przewodnicząca – Wiktoria Łobodziec

zastępcy: Wioletta Kardynał i Bartosz Głód

sekretarz – Roksana Chodorowska

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz
szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor szkoły

Beata Jankiewicz