W przeddzień zakończenia roku szkolnego - 23 czerwca 2016 r. -  uczniowie klasy III a SP w Jaroszowie, mogli podziwiać światowe gwiazdy podczas zawodów Strzegom HorseTrials.

Ośrodek Jeździecki „Stragona” z Morawy jest współorganizatorem wielu imprez jeździeckich, w tym największych zawodów międzynarodowych w Polsce w WKKW – zawodów Strzegom HorseTrials.

Co roku w Morawie rozgrywanych jest koło 20 imprez sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym w czterech dyscyplinach jeździeckich: ujeżdżanie, skoki przez przeszkody, powożenie, WKKW. Można śmiało powiedzieć, że Strzegom HorseTrials - to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie.

Nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności wizyty w tym miejscu, tym bardziej, że przyszliśmy kibicować „naszym”. Uczniom towarzyszyła wychowawczyni – Barbara Zbrożek.