Rok szkolny w jaroszowskim Zespole Szkolno – Przedszkolnym obfitował w wiele ciekawych i godnych uwagi wydarzeń. W środowe popołudnie - 22 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 – zostało zorganizowane spotkanie podsumowujące pracę dydaktyczną i wychowawczą w mijającym roku szkolnym 2015/2016.

Rodzice zostali zaproszeni przez dyrekcję szkoły i nauczycieli na spotkanie, które zostało zorganizowane w sali gimnastycznej. „Taniec belgijski” - wspólny występ uczniów klasy IV SP i gimnazjalistów pokazał, że integracja uczniów w różnym wieku jest możliwa i ma wyjątkowe walory społeczne i artystyczne.

Gości przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Łobodziec. Na wstępie dyrektor – Beata Jankiewicz  mówiła o wielkiej pracy wykonanej na rzecz szkoły i uczniów. Szczególnie rodziców, którzy swą bezinteresowną pracą i zaangażowaniem udowadniają, że tylko takie działania przynoszą konkretne efekty.

Wśród zaproszonych gości był ks. Marek Krysiak, który otrzymał tytuł – „Przyjaciela Szkoły” z podziękowaniem za obecność w różnych ważnych chwilach życia uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

To już czwarty rok, jak dyrektor – Beata Jankiewicz - w imieniu Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej, wręcza podziękowania „Przyjaciołom Szkoły”. Do tej pory ten zaszczytny tytuł otrzymało 20 osób i instytucji.

W tym roku okolicznościowe Podziękowania odebrali również rodzice, którzy prężnie i owocnie działali w Radzie Rodziców, a także te osoby, dzięki którym IX Festyn Rodzinny w Jaroszowie okazał się – po raz kolejny - wielkim sukcesem i wyjątkowym lokalnym wydarzeniem. A byli to:

Pani Ewelina Bodakowska

Pani Iwona Czerniecka

Pani Jolanta Holz

Pani Agnieszka Kłosińska – Czarniecka

Dyrektor Beata Jankiewicz mówiła także o sukcesach edukacyjnych i sportowych uczniów, o inwestycjach i ważnych wydarzeniach szkolnych. Pozyskane z różnych źródełśrodki finansowe, pozwalają na ciągły rozwój placówki i jej udoskonalanie.

Sukces IX Festynu Rodzinnego nie byłby możliwy bez bezinteresownego zaangażowania kilkudziesięciu osób – mieszkańców wsi Jaroszów, Rusko i Bartoszówek oraz nauczycieli i pracowników szkoły, którym leży na sercu dobro placówki i jej uczniów.

W programie artystycznym, zebrani w sali rodzice i nauczyciele, podziwiali młode talenty z klasy IV, która w tym roku może pochwalić się najwyższą średnią ocen i frekwencji w całej szkole. Zaprezentował się Daniel Kuszaj, któremu towarzyszyli koledzy z klasy oraz Wiktoria Świątoniewska wraz z koleżankami. Program artystyczny przygotowała nauczycielka – Dorota Burzyńska – wychowawczyni zdolnych czwartoklasistów.

Po uroczystości, rodzice zostali zaproszeni na ostatnie w tym roku zebrania z wychowawcami.