Tradycją stało się, że co roku wiosną, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie jest organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z klas I-III .

W piątek - 13 maja 2016 r. – została zorganizowana już XI edycja tego konkursu, w którym wzięło udział 26 uczestników z 9 szkół podstawowych gminy Strzegom.

Zmagania recytatorów oceniało jury w składzie: Katarzyna Wójcik – dyrektor Publicznej Biblioteki w Strzegomiu oraz emerytowane nauczycielki szkoły w Jaroszowie - p. Maria Kierko i p. Janina Miziołek.

Uczestnicy zaprezentowali przygotowane wiersze na bardzo wysokim poziomie. Po długich naradach wyłoniono laureatów.

I miejsce – Aleksandra Szustak – PSP w Kostrzy
II miejsce – Nadia Figurak – PSP w Olszanach
III miejsce – Anna Śmierciak – PSP w Stanowicach
wyróżnienie – Zuzanna Głąb- PSP w Goczałkowie
wyróżnienie- Marcel Kleczyński- PSP nr 3 w Strzegomiu

W przerwie, podczas obrad jury, zaproszono dzieci na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców dzieci z Jaroszowa, a uczniowie z klas drugich i trzeciej zaprezentowały tańce i piosenki.

Laureaci konkursu nagrodzeni zostali książkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Sponsorami nagród była Rada Rodziców jaroszowskiej szkoły.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zaangażowania oraz talentu i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki; Elżbieta Szczepanik i Anna Madej.