Dnia 7 stycznia 2016 r. w ramach zajęć przyrodniczych  „Akademii Przedszkolaka” dzieci z Jaroszowa wraz z panią Agnieszką Surgą wykonały karmnik dla ptaków.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków oraz czym można je dokarmiać. Jak również poznały zasady bezpieczeństwa dotyczące posługiwania się różnymi narzędziami podczas budowania karmnika. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do działania, na zajęciach panowała wspaniała atmosfera, wzajemna pomoc oraz współpraca dająca wiele radości i satysfakcji. Teraz, każde dziecko idąc do przedszkola może wrzucić okruszki do karmnika, a co jakiś czas zawiesić słoninkę.

Celem zajęć było rozwijanie swoich zainteresowań oraz uwrażliwienie na przyrodę, zyskując przy tym poczucie, że robimy coś dobrego.