Dnia 2 października 2015 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jaroszowie, w grupie „Krasnoludków” świętowaliśmy „Dzień Ziemniaka”.

Zajęcia rozpoczęła wspólna gra w kręgle, która przyniosła dzieciom mnóstwo zabawy i radości. Następnie przedszkolaki robiły piękne, różnokolorowe pieczątki ziemniaczane rozbudzając w ten sposób swoją wyobraźnię i talenty plastyczne. Ostatnim punktem zajęć było wykonanie wspaniałych jesiennych jeżyków z ziemniaka.

Na koniec dzieci podziękowały za wspólną zabawę, śpiewając swoje ulubione piosenki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach oraz zajęciach praktycznych. Były bardzo zaciekawione i zadowolone.

Zajęcia były prowadzone wspólnie z Panią Elżbietą Gadulą z filii Biblioteki Publicznej w Strzegomiu.

Tak mile spędzone zajęcia z ziemniakiem w roli głównej zapewne pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków na długo.