Dnia 21 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbył się X Gminny Turniej Ortograficzno - Sportowy dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Strzegomia Pana Zbigniewa Suchyty.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z ośmiu szkół. Jaroszowską szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a. Trzyosobowy zespół w składzie:  Malwina Dzieniszewska, Wiktoria Świątoniewska i Szymon Przepłata rywalizował w zadaniach ortograficznych, a w konkurencjach sportowych zmagali się: Ernest Maicki, Damian Struszka, Krzysztof Mucha, Oliwia Dzieniszewska, Krystian Zywer i zawodnik rezerwowy: Alicja Bohonos.

Po wykonaniu przez uczniów 4 zadań w każdej z kategorii zakończono rywalizację. Poziom konkursu był bardzo wysoki.  Nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą  z zakresu ortografii i jeszcze lepszą sprawnością fizyczną.

Mamy ogromną satysfakcję z udziału w tej imprezie, gdyż świetnie zaprezentowaliśmy swoje umiejętności, dobrze się bawiliśmy i, co najważniejsze, zajęliśmy III miejsce.