Wszystkich dookoła zaczyna ogarniać przedświąteczna gorączka. Świąteczną atmosferę czuje się w sklepach, na ulicach, domach, urzędach a także w szkołach.  Grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie także "poczuła już smak świąt" Bożego Narodzenia w dosłownym tego słowa znaczeniu.

W pierwszym tygodniu grudnia, uczniowie Koła "Młody Artysta" wraz z opiekunem – Dorota Burzyńską - spotkali się w stołówce szkolnej na południowych  „WARSZTATACH Z PIERNIKA". Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. Podczas zajęć  wykonywali pierniki od samego początku do końca. Wymieszanie składników, zagniatanie ciasta, wykrawanie gwiazdek, pieczenie i ... nareszcie upragnione zdobienie. Uczniowie wykonywali i zdobili pojedyncze ciasteczka oraz choinki, złożone z gwiazdek o różnej wielkości. Wiele radości sprawił uczniom udział w zajęciach, a szczególną frajdą było dekorowanie, w wyniku którego powstały małe, słodziutkie „dzieła sztuki”. Oczywiście, bez degustacji świeżo upieczonych ciasteczek nie mogło się obyć.

„Warsztaty z piernika", oprócz walorów artystycznych i wychowawczych, posiadały także edukacyjne. Dzieci musiały bowiem wykazać się umiejętnościami matematycznymi i logicznym myśleniem. Uczniowie wykonywali pierniki z trzech porcji przepisu, a składniki podane były w różnych miarach (dekagramy, gramy, sztuki, szklanka, łyżeczka). Musieli więc zamieniać jednostki, mnożyć i analizować ile i czego należy dodać. Wśród uczestników warsztatów była grupa szóstoklasistów, dla których takie umiejętności mogą okazać się przydatne na egzaminie na zakończenie nauki w szkole podstawowej.

Wszyscy uczniowie wrócili do domów bardzo zadowoleni trzymając w ręku samodzielnie wykonaną piękną piernikową choinkę.

Wspólnie spędzone popołudnie na „Warsztatach z piernika" to kolejna propozycja dla uczniów na ciekawe i pożyteczne gospodarowanie swoim wolnym czasem.