Piątkowe popołudnie (23 maja br.) było przepięknym dniem sportu szkolnego dla najmłodszych. W tym dniu, który zamykał obchody VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich na terenie szkoły, swoje umiejętności zaprezentowały dzieci najmłodsze wraz z rodzicami. Pani Beata Jankiewicz –dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie- powitała licznie przybyłych rodziców, dzieci, uczniów i nauczycieli, życząc udanej i bezpiecznej zabawy z małą dozą rywalizacji sportowej drużyn.

W kategorii najmłodszych wychowawcy oddziałów przedszkolnych przygotowali świetne zabawy i konkurencje z udziałem dzieci i rodziców. Maluchy doskonale radziły sobie z trudnościami. Przychodziło im to łatwiej, ponieważ były wspierane przez swoich rodziców. Wychowawcy klas 0-III również przygotowali drużyny klasowe do udziału w imprezie sportowej. Zespoły były ustawione według parytetu: 4 dziewczynki, 4 chłopców, mama i tato.

Wszystkie drużyny występowały w jednakowych strojach. Wśród konkurencji znalazły się m.in.: rzut woreczkiem z piaskiem do pojemnika, wyścigi na piłkach skaczących, rzucanie  hula- hopem na piłki lekarskie, skok z miejsca dodawany, „sadzenie ziemniaków”, slalom z piłeczką na łyżce, strącanie kręgli, sztafeta wahadłowa,  przenoszenie piłki lekarskiej  do obręczy w oznaczone miejsca. Rywalizacja i zabawa sportowa odbywała się  fair play. Pomimo upalnej aury, zaangażowanie wszystkich było bardzo duże. W kategorii klas 0-I był remis, a w starszych grupach jednym punktem okazała się lepsza klasa III. W ustawianiu przyborów oraz w sędziowaniu pomagali uczniowie z klas V-VI szkoły podstawowej oraz z klasy II gimnazjum.

Po podsumowaniu zawodów, ogłoszeniu wyników, złożeniu gratulacji i wzajemnym podziękowaniu za udział, odbyły się pokazy ślicznych latawców, które dzieci wykonały na tę okoliczność. W późniejszych godzinach popołudniowych został rozegrany mecz piłki siatkowej drużyn mieszanych z udziałem dorosłych. Impreza w tym dniu przyciągnęła dużą grupę osób i można stanowczo stwierdzić, że była bardzo udana.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie  :http://youtu.be/-AvumCdDh74