EKO GRA TERENOWA W dniu 17 września 2012 w Strzegomiu odbyła się już druga edycja EKO GRY TERENOWEJ. W tym roku gra odbyła się pod hasłem "Zarządzanie odpadami".

Gra terenowa organizowana była w dwóch kategoriach wiekowych, uczniowie klas I-III i IV- VI. Każdy patrol składał się z 3 uczniów, rodzica oraz opiekuna (nauczyciela). Z naszej szkoły wystartowały dwa patrole:

W kategorii I-III "Śmieciołapki" pod opieką Pani Bożeny Wilczak w składzie:

- Aleksandra Wnęk,

- Kacper Siembrzuch,

- Emilia Henike,

oraz rodzic Pani Agnieszka Ryszawy

W kategorii IV-VI "Segreguski" pod opieką Pani Doroty Burzyńskiej w składzie:

- Dominika Sydor VIa

- Dominika Sabat VIa

- Oliwia Lasko VIa

oraz rodzic Pani Agnieszka Sydor.

Turniej polegał na odnalezieniu na podstawie mapy i zdjęć 17 punktów w Strzegomiu w których to ukryte były kartki z zadaniami dla patroli z zakresu "Zarządzania odpadami". Punkty rozsiane były po Strzegomiu od rzeki Strzegomki aż po OSIR.

Patrole musiały więc wykazać się nie tylko wiedzą i sprawnym umysłem ale również kondycją fizyczną.

Obydwa patrole dzielnie i godnie reprezentowały naszą szkołę w gminie. Starsza grupa wywalczyła zaszczytne III miejsce i na mecie i otrzymała nagrody z rąk organizatorów.

EKO GRA TERENOWA zakończyła się na terenie OSIR-u wspólnym integracyjnym grilem na którym to wszyscy uczestnicy gry otrzymali słodkości.

Dorota Burzyńska