Dnia 22 kwietnia br. nasi trzecioklasiści z gimnazjum, tj. AGATA MIKLASZEWSKA, PIOTR HALCZUK i MACIEK MICHAŁOWSKI mieli okazję sprawdzić swą wiedzę i umiejętności podczas MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO zorganizowanego przez nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu.

"Zajęliśmy II miejsce, ale mamy satysfakcję, że przegraliśmy tylko 1 punktem z gimnazjalistami z Goczałkowa" - powiedział na zakończenie Piotrek. Do konkursu zgłosiła i przygotowała uczniów p. Małgorzata Kolano.

Konkurs złożony był z 3 części (testu pisemnego, prezentacji multimedialnej i plakatu), a jego głównym celem było propagowanie wśród młodzieży wiedzy przyrodniczej i kształtowanie postaw proekologicznych. Do konkursu zostały zaproszone drużyny z gimnazjów miasta i gminy Strzegom.