b1.jpg

W czwartek - 5 marca 2020 r. - po raz kolejny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się konkurs z języka angielskiego dla uczniów z klas 1-3.

Uczniowie dostali ponad 50 słówek do nauczenia się, aby móc na konkursie przeliterować je po angielsku. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów: troje pierwszoklasistów, 2 uczniów z klasy 2 i dwoje trzecioklasistów.

Zmaganiom uczniów przysłuchiwała się dyrektor szkoły Beata Jankiewicz, która   wspólnie z nauczycielką języka angielskiego – Joanną Pietras słuchały poprawnego literowania angielskich słów.

To jest naprawdę trudny konkurs, ponieważ uczniowie wiedzą, że w języku angielskim inaczej się wymawia słowa, niż je pisze. Uczniowie przygotowali się bardzo rzetelnie do konkursu, a oto lista laureatów:

I miejsce (ex aequo) - Krystian Capillo (kl.2) i Ignacy Pieszko (kl. 3)

III miejsce - Joanna Rożańska (kl. 1)

 

Gratulujemy!