W piątkowe  przedpołudnie na boisku „Orlik” w Jaroszowie  w dniu 10.05.2013 r. odbył się  I Turniej Piłki Koszykowej  Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców „STREETBALL”

pod patronatem p. Moniki Wielichowskiej -Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali zaproszeni goście w osobach: p. Zbigniewa Suchyty –Burmistrza Strzegomia i  p. Krystiana Ulbina- konsultanta Pani Poseł. Ciepłe słowa skierowane do zawodniczek i zawodników, zachęcające do czystej gry fair play oraz udanej rywalizacji sportowej przekazali współorganizatorzy: p. Beata Jankiewicz- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, p. Grzegorz Luszawski- Dyrektor Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Strzegomiu i p. Krzysztof Kalinowski- w-ce Dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury. Do turnieju zgłosiły się wszystkie nasze gminne gimnazja. Mecze były pełne emocji, zdrowej i bezpiecznej rywalizacji sportowej. Wszystkie drużyny miały jednakowe szanse na zwycięstwo. Przerwy między meczami uświetniały występy  taneczne cherleederek, które przygotowała p. Monika Bytnar- Gołembiowska.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu, które zremisowały z naszymi dziewczętami w ostatnich sekundach meczu.

Kolejność w klasyfikacji drużyn żeńskich wyglądała następująco:

Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu- 3 pkt

Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu- 2 pkt

Gimnazjum w Jaroszowie- 1 pkt

W kategorii chłopców zdecydowanie najlepszą drużyną okazali się gospodarze turnieju, którzy wygrali wszystkie mecze zdecydowanie i wysoko. W meczu finałowym chłopcy też nie mieli większych problemów w pokonaniu rywali w stosunku 12:5.

Kolejność w klasyfikacji drużyn męskich wyglądała następująco:

Gimnazjum w Jaroszowie- 6 pkt

Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu- 4 pkt

Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu- 2 pkt

Gimnazjum w Goczałkowie- 0 pkt

Wszystkie spotkania sędziowali: p. Jerzy  Majewski i p. Andrzej Rajtar z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnicy turnieju otrzymali w ramach posiłku słodkie bułki i wodę mineralną, które zostały zakupione przez współorganizatorów. Puchary i podziękowania ufundowała p. Monika Wielichowska, dyplomy i okolicznościowe pamiątki p. Beata Jankiewicz.

Podczas wręczania nagród dla drużyn, jury uhonorowało najlepszą zawodniczkę rozgrywek- Karolinę Gaweł z Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu i najlepszego zawodnika- Rafała Kaliciaka z Gimnazjum w Jaroszowie.

Warunki pogodowe sprzyjały zmaganiom drużyn. Pierwszą edycję Gminnego Turnieju Piłki Koszykowej „Streetbal” należy uznać za udaną

Nasze gimnazjum reprezentowali:

Szczepny Magdalena