„Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy:
książki na chwilę i na każdą chwilę”
/John Ruskin/

Oto motto tegorocznej edycji XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, którego  eliminacje szkolne zostały zorganizowane 23.01.2020 r. w bibliotece Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Chwile spędzane z książkami są bardzo cenne w życiu każdego człowieka. Chwile są ulotne jak motyle - dlatego właśnie one dominowały w dekoracji, która wypełniła bibliotekę.

W Komisji Konkursowej zasiadły: dyrektor szkoły  - Beata Jankiewicz oraz polonistki: Monika Bytnar – Gołembiowska, Bronisława Czapla oraz Małgorzata Januś.

W  tegorocznych eliminacjach, w kategorii „młodsi” (uczniowie z klas IV – VI ) jury wysłuchało 11 recytacji, a nominacje do eliminacji gminnych otrzymały:

I miejsce         Karolina Zadykowicz (kl. 6b)
II miejsce       Martyna Trela (kl. 5a)
III miejsce     Julia Wiraszka  (kl. 6a)

wyróżnienie Przemysław Januś  (kl. 5b)
wyróżnienie Nadia Świątek  (kl. 4a)

W kategorii „starsi” (uczniowie z klasy VII i VIII) jury wysłuchało 6 recytatorów, a nominacje do eliminacji gminnych otrzymali:

I miejsce      Julia Drohomirecka  (kl. 7a)
II miejsce     Kacper Młynarski (kl. 7a)
III miejsce     Malwina Dzieniszewska (kl. 8a)

wyróżnienie – Wiktoria Świątoniewska (kl.8a)
wyróżnienie – Maciej Kawiak (kl. 7a)

Najwyżej ocenieni deklamatorzy otrzymały z rąk dyrektor szkoły – Beaty Jankiewicz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 4 lutego 2020 r. w sali gimnastycznej w Jaroszowie.