WOŚP już po raz ósmy zagrała w Jaroszowie 12.01.2020 r. W Centrum Aktywności został zorganizowany „sztab pomocniczy” SCK prowadzony przez nauczycieli ZSP w Jaroszowie p. Sylwię Chrut-Rudnicką i Monikę Bytnar-Gołembiowską, i p. Tomasza Dziurlę.

Mieszkańcy wsi i goście nie zawiedli i licznie przybyli, by podziwiać występy, przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Wśród licytujących był także burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który wylicytował tort i ponownie przekazał go na licytację. Tę inicjatywę przejęła dyrektor szkoły Beata Jankiewicz, która wylicytowała ten sam tort i przekazała go dla występujących uczniów. Miłym akcentem było rozpoczęcie licytacji przez dyrektora SCK Krzysztofa Kalinowskiego, który swoim entuzjazmem zaraził publiczność do dalszej zabawy.

Jak co roku, organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, występy uczniów szkoły i przedszkola, MORSOWANIE w basenie rozłożonym tuż obok boiska Orlik. Tę atrakcję zafundowali wszystkim członkowie Społeczności Biegowej „Strzegomska 12”. A na zakończenie wystąpił zespół  „ŚLAD” ze Strzegomia. Podczas tego koncertu sala była wypełniona po brzegi.

W „orkiestrowej puszce” (z samych licytacji) uzbierano 8754,48 zł. W świetlicy wiejskiej został zorganizowany także bufet, gdzie Goście mogli kupić ciepłe potrawy, w tym bigos ugotowany przez Radę Sołecką panią sołtys. Były także domowe wypieki podarowane przez, jak zwykle niezawodnych, Rodziców. Po podliczeniu zbiórek z wszystkich puszek zebrano rekordową kwotę 21.433,47 zł.

Organizatorzy 28. finału WOŚP w Jaroszowie serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej imprezy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

A oto lista Darczyńców, którzy nas wsparli:

Stowarzyszenie na Rzez Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko

Marcin Gzyl

Straż Pożarna z Jaroszowa i Goczałkowa

Związek Strzelecki z Jaroszowa

Przemysław Bartkowiak „Przy Biesiadnym Stole”

ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji Jaroszów Sp. z o.o.

Michał i Anna Trestka

Bernadeta i Maciej Liszka

Agnieszka Głuch „Pizza u Agi”

Marta Stąpor