Wraz z nowym rokiem szkolnym, wystartował w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie projekt „Szachy w szkole”, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Związku Szachowego. Program skierowany jest do najmłodszych uczniów z klas I-III.

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela matematyki - Pawła Rataja i odbywają się w 4 grupach w poniedziałki, czwartki i piątki: dla początkujących (klasy I-III) i zaawansowanych (dla wszystkich chętnych).

Celem projektu jest: rozwijanie zainteresowań uczniów, kształtowanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi, wyobraźni przestrzennej, wdrażanie do odpowiedzialności za własne decyzje, wytrwałości w dążeniu do celu, umiejętność radzenia sobie z porażką ale także sukcesem, aktywny i twórczy sposób spędzania czasu wolnego.

Uczniowie na zajęciach poznają tajniki tej „królewskiej gry”. Najmłodsi po opanowaniu podstaw gry w szachy, będą mieli okazję w maju przyszłego roku pojechać na swój pierwszy turniej szachowy. Starsi uczniowie, którzy kolejny rok doskonalą swoje umiejętności, będą reprezentowali jaroszowską szkołę w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży.