b1.jpg

Dnia 4 października 2019 r. uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie po raz kolejny uczestniczyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM).

Czwartoklasiści zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia tworzyli „Patrole Egzaminacyjne”  i przepytywali starszych kolegów,  niektórych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Każdy, kto poprawnie rozwiązał wszystkie przykłady otrzymał „Certyfikat Tabliczki Mnożenia”. Organizatorami akcji byli nauczyciele matematyki: Sylwia Wilczak i Paweł Rataj.

Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w realizację swoich zadań,  a cała akcja uświadomiła, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Ta międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się ponad 5500 szkół z Polski i która  ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ta jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom
i wszystkim uczestnikom.