We wtorkowe przedpołudnie - 28.05.2019 r. – w hali sportowej strzegomskiego OSiR–u rozegrany został VII Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL, który był objęty patronatem honorowym przez Panią Posłankę na Sejm RP - Monikę Wielichowską.

Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury.

Niestety pogoda rządzi się swoimi prawami i organizatorzy musieli dokonać  zmiany miejsca rozgrywek, ponieważ przez intensywne opady deszczu turniej nie mógł odbyć się, jak zawsze, na boisku Orlik w Jaroszowie - tylko w hali w Strzegomiu.

Młodzi koszykarze zostali powitani przez Gości: posłankę Monikę Wielichowską, burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchytę, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie – Beatę Jankiewicz oraz Pawła Mosóra – prezesa Zarządu OSiR w Strzegomiu i Grzegorza Luszawskiego - wiceprezesa Zarządu OSiR w Strzegomiu.

Rozgrywane mecze dostarczały widzom wielu wrażeń, o których na bieżąco informował  komentujący mecze Krzysztof Kalinowski – dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.

W zmaganiach sportowych udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z ostatnich już klas gimnazjalnych z czterech szkół z gminy Strzegom. W przerwach między meczami występowała grupa taneczna z ZSP w Jaroszowie przygotowana przez nauczycielkę – Monikę Bytnar – Gołembiowską. Organizatorzy zadbali  również o prowiant dla zawodników oraz butelkę wody mineralnej.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia – nauczyciel Grzegorz Zalewski. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a co najważniejsze rozegrane w atmosferze fair play.

Zwycięzcą w kategorii dziewcząt (warto podkreślić już 4 raz z rzędu) została drużyna z ZSP w Jaroszowie. Natomiast Tytuł Mistrzów wśród chłopców  wywalczyła drużyna z PSP nr 2.

Wśród dziewcząt, drugie miejsce przypadło uczennicom z PSP nr 2,  a trzecie zajęły zawodniczki z PSP nr 3. Na czwartym miejscu uplasowały się  zawodniczki z ZS w Goczałkowie.

W kategorii chłopców, na drugim miejscu podium uplasowali się uczniowie z ZSP w Jaroszowie, na trzecim drużyna z PSP nr 3 w Strzegomiu, natomiast koszykarze z Goczałkowa zajęli czwarte miejsce.

W gronie wyróżnionych, jako najlepszy koszykarz turnieju znalazł się zawodnik z PSP nr 2 – Jakub Piątek, a wśród dziewcząt  niezawodna Aleksandra Sypko ze szkoły w Jaroszowie.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonali: Beata Jankiewicz – dyrektor ZSP w Jaroszowie oraz Paweł Mosór i Grzegorz Luszawski – z zarządu OSiR-u w Strzegomiu. Podobnie jak w latach ubiegłych, miłym akcentem turnieju był wspólny występ taneczny zawodników i Gości zainicjowany przez Panią Poseł.

Koordynatorką z ramienia szkolnego organizatora była nauczycielka - Justyna Fedyczkowska.

Kolejny turniej zakończył się powodzeniem. Wszystkim zaproszonym Gościom oraz uczestnikom i sponsorom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok. Serdeczne podziękowania należą się Pani Poseł Monice Wielichowskiej, która ufundowała nagrody dla drużyn. Pani poseł pomimo natłoku obowiązków zawsze znajduje czas, by towarzyszyć zawodnikom podczas turnieju.

Organizatorzy dziękują serdecznie SCK za nagłośnienie i pomoc w organizacji turnieju.