W dniach 20 – 21 maja 2019 r. uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie z klas I – VI  wyjechali do Morawy, aby kontynuować działania w ramach programu „Jeździć konno każdy może”, który jest formą promocji i upowszechnienia jeździectwa oraz sportów hippicznych wśród dzieci z terenu gminy Strzegom.

W ramach programu zaplanowane zostały zajęcia praktyczne, ponieważ zajęcia teoretyczne są już za nami. Zajęcia praktyczne odbyły się w Ośrodku Jeździeckim „Stragona” w Morawie.

Zajęcia poprowadzili szkoleniowcy Polskiego Związku Jeździeckiego. Podczas zajęć teoretycznych dzieci zdobyły podstawowe informacje o koniach i ich nawykach. Dowiedziały się jak zachować się przy koniach i jak zacząć jeździć konno, uczyły się jak czyścić konia oraz miały możliwość przejażdżki konno.