Dnia 13 marca 2019 r. uczniowie z klasy IIa i IIIa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczyniami wybrali się do planetarium we Wrocławiu na pokaz pt. „Tajemnice nocnego nieba”.

Seans poprzedzony był rozmową dzieci z astronomem, który wprowadził uczniów w tematykę spotkania. Uczniowie zapoznali się z wyglądem i pozornym ruchem nocnego nieba, poznali kształty i nazwy wielu gwiazdozbiorów. Wzięli również udział w podróży przez Układ Planetarny, podczas której poznali planety krążące wokół Słońca. Po kosmicznej podróży udali się na spacer ulicami Wrocławia oraz odwiedzili Stadion Wrocławski.

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Zadowoleni i pełni nowej wiedzy uczniowie wrócili do szkoły. Z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.