„Tyle książek do przeczytania, tak mało czasu”
/Frank Zappa/

Już po raz siódmy eliminacje gminne XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” zostały przygotowane przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie – 27.02.2019 r. – w wyremontowanej sali gimnastycznej.

Tegorocznym motywem przewodnim był CZAS, który odmierzały zegary dominujące w scenografii. Czas to momenty spędzone z poezją, sztuką pięknego mówienia w naszych ojczystym języku i młodzi ludzie, którzy chcieli pokazać swoje recytatorskie uzdolnienia. Stąd też recytatorzy i goście otrzymali pamiątkowe suweniry -inspirowane twórczością Salvadora Dalego - misternie wykonane przez pomysłodawczynię Dorotę Burzyńską, nauczycielkę z Jaroszowa.

W imieniu organizatorów Gości – recytatorów i nauczycieli - przywitała pani Beata Jankiewicz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. W roli konferansjerek wystąpiły uczennice – Natalia Machnikowska i Wiktoria Świątoniewska.

Komisja Konkursowa w składzie: Tomasz Smagłowski – kierownik CAS „Karmel”, Ewa Frąckowiak – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, Ewa Bereta – instruktorka ze Strzegomskiego Centrum Kultury oraz Maria Kierko - emerytowana nauczycielka - wysłuchała 24 recytacji w kategorii „młodsi” i 9 w kategorii „starsi”.

Przedstawiamy laureatów:

KATEGORIA „MŁODSI”

I miejsce      ZUZANNA GŁĄB                       Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

II miejsce    JULIA DROHOMIRECKA            Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

III miejsce   KORNELIA ŁABĘDZKA             Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

wyróżnienie KAMILA RAKUŚ                        Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach

wyróżnienie CYPRIAN ŚLEMP                     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu

KATEGORIA „STARSI”

I miejsce   AMELIA KOSTYK                        Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

II miejsce  JAGODA PIEKARSKA                     Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

II miejsce  EMILIA HENIKE                              Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

wyróżnienie MALWINA DZIENISZEWSKA  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

wyróżnienie DIANA ROGALSKA                     Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

wyróżnienie JANUSZ HOŁÓWKA                 Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

Nagrody książkowe dla laureatów i wyróżnionych zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Strzegomiu. Eliminacje powiatowe odbędą się 14 i 15 marca br. w Świdnickim Ośrodku Kultury.

Organizatorkami konkursu były polonistki – Monika Bytnar – Gołembiowska i Bronisława Czapla.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich.