W sobotę - 02.03.2019 r. wolontariuszki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - Wiktoria Świątoniewska, Kornelia Łabędzka, Weronika i Amelia Skolimowskie, Adrianna Dubielczyk, Martyna Tomiczek, Natalia Machnikowska i Agata Pejta -  wraz ze swoim opiekunem wzięły udział w akcji charytatywnej „ZBUDUJMY RAZEM SZCZĘŚCIE” zorganizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych ze Strzegomia.

Celem akcji było zebranie pieniędzy na utworzenie pokoju gospodarstwa domowego, który otworzy szereg możliwości terapeutycznych i pozwoli dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami nauczyć się podstawowych czynności niezbędnych do samodzielnego życia poza szkołą.

Plotąc warkoczyki, malując dziecięce twarze oraz pomagając przy sprzedaży ciasta, wolontariuszki dołożyły swoją cegiełkę do większego dzieła. Pracowały, by wspólnymi siłami szczytny cel został osiągnięty.